Náš vinohrad

Naše rodinné vinárstvo sme založili v roku 2016 ako výsledok veľkého sna o ekologickom pestovaní hrozna a klasickej metóde výroby vína. Tomu predchádzalo niekoľko rokov príprav a plánovania. Po získaní povolenia na výsadbu sme v roku 2017 vysadili náš prvý hektár vinohradu.Náš vinohrad obhospodarujeme bez použitia akýchkoľvek herbicídov a pesticídov a udržiavame ho v ekologickom režime. Náš vihohrad v Kráľovskom hone je obdarený mimoriadnou klímou s prevládajúcimi vetrami a obrovskou zásobárňou spodnej vody.

Vysadené odrody

Pálava

Pálava v našom regióne je schopná dozrievať pri vyššej cukornatosti a prekvasiť na víno s vyšším obsahom alkoholu ako aj s vyšším zbytkovým cukrom.

Rizling Rýnsky

Kráľ vín medzi bielimi vínami, ktorý v našom regióne dozrieva koncom októbra do krásnych aromatických tónov. Vyrábame z neho suché víno s malým zbytkovým cukrom a vysokým potenciálom zretia.

Pinot Noir

Tradičná francúzska odroda červeného hrozna, z ktorej vyrábame červené aj ružové víno. Červené víno u nás dozrieva minimálne rok v nerezovom tanku a následne pol roka v dubovom sude.